Tatee

Dimanta tehnoloģijas
celtniecībā

lv ru

Durvju un logu ailes sienās (ailu paplašināšana).

Dimanta žāģēšana pārsegumā
Dimanta žāģēšana pārsegumā
 

Ailes starp stāviem izmanto, lai uzstādīt komunikācijas, kāpnes, izveidot lifta šahtu un tā tālāk. Lai izvēlētos ailes griešanas metodi, vispirms ir jānoskaidro, kāds ir starpsienu materiāls un biezums, kā arī jānoskaidro, vai tur tika izmantota armatūra. Atkarībā no materiāla un biezuma var izvēlēties dažādas ierīces:

 
  • Līdz 150 mm – rokas elektriskais vai benzina dimanta zāģis;
  • Līdz 300 mm – šuvjugriezējs;
  • No 300 mm izmanto tikai dimanta sienaszāģus vai dimanta kanātzāģus.
 

Jebkura metode tiek uzskatīta par ļoti precīzu. Lai ailes griezums būtu augstas kvalitātes, var izmantot gan monolīta griešanu, gan griešanu pa daļām. Ja griezuma izmēri nav lieli, tad var izgriezt visu aili uzreiz, bet lielākus – pa daļām.

 

Kā notiek dimanta griešana?

 
Dimanta žāģēšana durvju ailē ar sienas zāģ
Dimanta žāģēšana durvju ailē ar sienas zāģi
 

Dimanta griešanai ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar leņķa slīpmašīnām:

 
  • Nav trieciendarbības, līdz ar to konstrukcijas netiek bojātas un ailes tiek izgrieztas vienmērīgi. Standarta metodes ar veseri var nopietni sabojāt sienas, starpsienas un pat grīdu. Pat stingrās konstrukcijās ar armatūru var parādīties nelielas plaisas, kas vēlāk izraisīs pilnīgu bojāeju.
  • Universāla izmantošana. Dimanta griešana ļauj strādāt pat ar ļoti bieziem un ļoti cietiem materiāliem, piemēram, ķieģeļu un betona sienām, pat ar armatūru. Ar to var sagriezt pat vairākus slāņus, piemēram, pēc apšuves darbiem. Akmens vai keramikas apšuvums saglabās sākotnējo izskatu pat pēc paplašināšanas vai atveres izveidošanas.
  • Precīzs griezums no pirmās iegriešanas.. Malas ir gludas uzreiz, un nav nepieciešama atveres papildu slīpēšana.
  • Darba ātrums.. Neatkarīgi no materiāla, tā sastāva un darbu sarežģītības, rezultāts būs ļoti kvalitatīvas jebkurā gadījumā. Lielām ailēm pa perimetru ir jāveic secīgi griešanas darbi pa daļām līdz gala rezultātam.
  • Vienkārša tīrīšana pēc darba. Ja darbus veic pa daļām, celtniecības atkritumus ir daudz vieglāk izmest.
 

Darba veikšanai pietiek ar 2–4 cilvēku komandu. Dimanta griešanas pakalpojuma izmaksas ir saistītas ar izmantoto instrumentu, nepieciešamā darba īpatnībām un apjoma. Turklāt viss ar uzviju atmaksāsies, pateicoties gala rezultātam un demontāžas ātrumam.

 
Dimanta žāģēšana pārklājumā grīdā
Dimanta žāģēšana pārklājumā grīdā
 

Izcenojumus dimanta žāģēšanas darbiem Jūs varat atrast šeit.

Pasūtiet pakalpojumu pa tālr.(+371) 22352039