Tatee

Dimanta tehnoloģijas
celtniecībā

lv ru

Mūsdienīga dimanta urbšanas tehnika

Mūsdienu aprīkojums dimantu urbšanai
Mūsdienu aprīkojums dimantu urbšanai
 

Inovatīvie risinājumi tiek izgudroti pateicoties rūpniecības un ražošanas nozares izaugsmei. Šīs attīstības rezultātā iekārtu tirgū parādās arvien jauni instrumentu modeļi. Šādas evolūcijas rezultātā tika izgudrota dimanta urbšanas tehnika, kas ļauj izurbt caurumus pat betona konstrukcijās. Šobrīd pieejamas iekārtas, kuras veic sarežģītas un precīzas operācijas, nestāv uz vietas un arvien pilnveidojas. Pakāpeniski uzlabojas instrumentu drošība un praktiskums, līdz ar to palielinās gala rezultāta kvalitāte un samazināts darba izpildīšanai nepieciešamais laiks. Dimantu urbšanu izmanto dažādās nozarēs. Seržu urbšanas metode paredz kontrolētu sabrukšanu pieļaujamajā diametrā, nepieļaujot visa laukuma sabrukšanu. Izveidotais kanāls iekšpusē paliek vesels. Šai urbšanas metodei tiek izmantoti griezošie kroņurbji ar īpašiem dimanta segmentiem, kas ļauj iegūt noteiktā diametra gludu caurumu.

 

Dimanta aprīkojuma tehniskie parametri

 

Dimanta urbšanas instruments ir diezgan dārgs. Iekārtu var papildināt ar atsevišķām ierīcēm. Instruments ir aprīkots ar virzošo rokturi, kura novietojums ir perpendikulārs urbšanas virzienam. Iekārtas pretējā pusē atrodas atbalsta rokturis. Darbam bieži izmanto statīvu. Mūsdienu dimanta urbšanas iekārtas izceļas ar jaudu un praktiskumu. Šīs īpašības ir atkarīgas no papildu mehānismiem.

To starpā:

  • Gaisa vads ar sprauslām putekļsūcēja pievienošanai;
  • Automātiska izslēgšanās sistēma pārslodzes gadījumā;
  • Dzesēšanas kanāls ūdens apgādei un novadīšanai;
  • Drošinātāji, lai aizsargātu instrumentu un operātoru no strāvas lēcieniem.
 

Urbšanas instrumentu darbu nepavada triecienslodze. Caurumi tiek veidotas, pakāpeniski izceļot būvmateriālu ar vienmērīgu kronīša rotāciju. Šādu instalāciju minimālā produktivitāte ir 1,6 kW. Motors pastiprina griezes momentu. Citiem instrumentiem dzinējs ir nepieciešams, lai sasniegtu lielāku griezes ātrumu. Mūsdienu dimanta urbšanas iekārtas var izurbt cauri betona un ķieģeļu sienām. Tomēr iekārtu var izmantot citiem darbiem, izmantojot katram darbam īpaši paredzētus uzgaļus. Pamata konstrukcija ļauj strādāt bez statīva, tas ir, operatoram ir pašam jātur iekārta. Taču darbinieks, visticamāk, ātri nogurs, jo iekārta sver kā minimums 6 kg. Tāpēc neatkarīgi no konstrukcijas ieteicams izmantot statīvu, pretējā gadījumā pastāv liels brāķa risks.

 

Dimanta urbšanas iekārtas statīvs

 
Musdienigs dimanta urbsanas stativs
Mūsdienīgs dimanta urbšanas statīvs
 

Ja dimanta urbšanas motori darba laikā tur rokās, tad nevajadzētu sagaidīt lielus rezultātus. Lai uzlabotu rezultātu, tiek izmantots papildu atbalsts– statīvs, lai operatoram būtu ērtāk urbt. Statīvs palielina rezultāta uzticamību un precizitāti, kā arī samazina noslīdēšanas un pārslodzes risku. Turklāt statīvs ļauj vienmērīgi pārvietot instrumentu ap atveri. Ierīce sastāv no šādām daļām:

 
  • Tērauda rāmis, kas aprīkots ar stiprināšanas āķiem;
  • Statīva stienis, kas atrodas perpendikulāri rāmim. Būtībā stienis ir tērauda sija ar roboto līsti;
  • Suports ar zobratu, kas tieši mijiedarbojas ar līsti un stiprinājumiem. Saķeri starp elementiem nodrošina instrumenta papildu atbalstu.
 

Daži statīvu modeļi ir papildus aprīkoti ar rokturiem un riteņiem, kas izteikti atvieglo iekārtas transportēšanu. Enkuri ir nepieciešami, lai stiprinātu dimanta iekārtu pie sienas, grīdas vai, ja nepieciešams, pie griestiem. Stiprinājumu diametrs ir 12-16 mm, kas ietekmē izmantoto instrumentu lielumu. Iekārtas ieteicams izmantot mājas celtniecībā vai veicot kapitālo remontu. Svarīgs stieņa parametrs ir augstums, jo no tā ir atkarīgs urbšanas dziļums. Stieņa minimālais leņķis ir 45 grādi.

 
Musdieniga dimanta urbsanas tehnika
Mūsdienīga dimanta urbšanas tehnika
 

Dimanta urbšanas rīks

Dimanta urbšanas rīks ir motora un statīva kombinētā konstrukcija. Var iegādāties jau savienotas iekārtas, it īpaši, ja darbu apjoms ir liels.

 
  • Iekārtas detaļas ir maksimāli sabalansētas, kas samazina pārslodzes risku līdz minimumam;
  • Uzstādītās iekārtas cena ir par trešdaļu mazāka nekā pērkot atsevišķas detaļas;
  • Pastāv neatbilstības risks starp statīva un urbi, jo konstrukcijas dizains var būt dažāds.
 

Daži rūpnīcas iekārtas ir aprīkotas ar automātiskiem funkcijām, kas kontrolē dimanta urbšanas procesu. Tāpat sistēma aizsargā instrumentu no pārslodzes. Rūpnīcas iestatījumus bieži papildina īpaši uzgaļi un stiprinājumi.

Mūsdienīgas dimanta tehnikas iegādes jautājumos iesakam griezties pie mūsu sadarbības partneriem - SIA Segmenti.lv.

Jautājumu gadījumā droši zvaniet mums pa tālr. (+371) 22352039