Urbumi kanalizācijas caurulēm
Komforta dzīve mājās ir neiedomājama bez kanalizācijas sistēmas. Kanalizācija ir galvenais inženiertīkls, kura projektēšana sākas jau pirms būvniecības sākuma, lai atzīmētu cauruļu virzienu un dziļumu, aprēķinātu slīpuma leņķus un noteiktu savienojumu un sadales mezglu atrašanās vietas. Ekspluatācijā nodotajā mājā process kļūst vēl sarežģītāks, jo caurules ir jāievada caur esošo pamatu. Tomēr ar dimanta urbšanu tas ir iespējams.
Kanalizācijas ierīkošanas metodes mājas pamatos
Ja ēka ir uzcelta uz kolonnveida balstiem, tad kanalizācijas ievilkšanai nevajadzētu būt sarežģītai, jo starp balstiem ir nepieciešama vieta, lai uzstādītu caurules ar atbilstošu siltumizolāciju. Ja tiek izmantoti lentveida pamati, būs jāurbj cauri pilnvērtīgajam betonam. Lai atrisinātu šo problēmu, var izmantot trīs metodes:
- Cauruļvada ievadišana pamatu apakšējā daļā caur pamatnē esošo kanālu;
- Cauruļvada ievadišana zem pamatu robežas;
- Ārējā ievadišana ar cauruļu novietojumu sienas apakšējā malā.
Vispiemērotākā ir pirmā metode, kuru viegli atrisinat izmantot dimantu urbšanu. Otrajai metodei būs jāizmanto sūknēšanas aprīkojums un jāizveido dziļas tranšejas, lai izlīdzinātu augstuma atšķirības. Metode prasa lielas piepūles, un to izmanto gadījumos, kad nav iespējams izurbties cauri pamatu materiālam, neskarot pamatus. Pēdējā metode ir grūti realizējama klimata dēļ, jo caurulēm ir nepieciešama siltināšana. Savukārt apsildes kabelis nevar pilnībā nodrošināt siltumizolāciju sevišķi zemajās temperatūrās. Jaudīgākas apkures sistēmas tiek izmantotas biroju un rūpniecības ēkām, ja urbšanu liedz inženiertehniskais projekts vai tas ir tehniski grūti izpildāms. Veicam urbumus kanalizācijas vadu ierīkošanai dzelzsbetona, ķieģeļa un citu celtnicības materiālu konstrukcijās. Izurbsim nepieciešamos kanālus sienās vai grīdā caurulēm ar jebkuru diametru.